Plastový zahradní nábytek – evergreen našich zahrádek

Milujete posezení na své zahrádce, ale nechce se Vám do zahradního nábytku investovat přemrštěnou částku? Pak pro Vás máme dobrou zprávu: krásnou sedací soupravu na zahradu můžete pořídit velmi levně a přitom v odpovídající kvalitě. Poslední dobou totiž opět vzrůstá obliba plastového nábytku, který před časem většina zahrádkářů zavrhla jako nekvalitní.

Dávno už však neplatí, že si při slovech „plastový zahradní nábytek“ vybavíme pouze nejlevnější bílé židle a stolky, doplněné navíc slunečníkem s reklamním logem, které s prvním jarním sluncem zežloutnou a při několikadenních tropických teplotách se dokonce začnou deformovat. Technologický vývoj pokročil, takže si současné materiály uchovaly všechny dobře známé výhody plastických hmot, a přitom se zbavily většiny nevýhod.

Jaké jsou výhody plastového nábytku?

Na plastový zahradní nábytek jsou kladeny podstatně vyšší nároky, než na nábytek do interiérů. Týkají se hlavně odolnosti použitého materiálu vůči povětrnostním vlivům, snadné údržby a dlouhé životnosti. Nábytek z moderních plastů všechny tyto požadavky splňuje více než dokonale. Jaké jsou hlavní výhody plastového zahradního nábytku?

  1. Jednoduchá údržba. Plasty jsou na rozdíl od dřeva a kovu vysoce odolné vůči vodě, lze je proto snadno čistit. V případě většího znečistění se nebojte je opláchnout vodou ze zahradní hadice. Co se týká každodenní péče o plastový nábytek, vystačíte si pouze s navlhčeným hadříkem, případně s běžným saponátem.
  2. Výhodná cena. Plastový zahradní nábytek se pyšní skutečně nízkými pořizovacími cenami. A třeba na chatu, kde netrávíte tolik času, si můžete pořídit ten nejlevnější zahradní nábytek na trhu, který přesto dobře poslouží svému účelu.
  3. Moderní design. Nábytek z plastu už naštěstí nepatří k těm nejošklivějším v současné nabídce. Z plastu se dnes lisují nejen tradiční křesílka v bílé, zelené a hnědé barvě, ale i skutečné designové skvosty. V této souvislosti je třeba zmínit také umělý ratan, neboli polyratan, který je k nerozeznání od pravého přírodního ratanu, ale v odolnosti si v ničem nezadá s plastovým nábytkem.
  4. Nízká hmotnost a snadné uskladnění. Plastový zahradní nábytek je velmi lehký, snadno se přemisťuje, a většina židlí je stohovatelná, takže Vám v zimě v garáži či zahradním domku nezaberou mnoho místa.

Pečujte o plastový zahradní nábytek!

Aby Vám nábytek z plastu dlouho a dobře sloužil, je třeba se o něj patřičně starat. O jeho údržbě jsme se již zmínili. Stejně důležité je však i skladování stolů, židlí a lehátek z plastu. Obecně platí, že by se zahradní nábytek z plastu neměl zbytečně vystavovat přímému slunci. Pokud tedy nábytek právě nepoužíváte, ukliďte ho na vhodné a bezpečné místo – do garáže, na půdu, do sklepa…kamkoliv, kde máte dostatek volného prostoru. Plastům nesvědčí ani mráz, proto dbejte na to, aby tyto skladovací prostory byly přiměřeně vytápěné.

 

Dejte šanci zahradnímu nábytku z plastu!

Zapomeňte na laciná bílá křesílka a dejte plastovému zahradnímu nábytku druhou šanci! Uvidíte, že Vás nezklame, a že na léto strávené například v plastovém zahradním lehátku budete dlouho a rádi vzpomínat.