Zahradní trampolína musí být hlavně bezpečná

Dětem opět začala škola, takže tráví většinu dní v týdnu vsedě. Protože jsou rizika sedavého způsobu života už dostatečně známá a ověřená, pravděpodobně přemýšlíte, jak jim do života vnést alespoň trochu pohybu. Pokud máte na Vaší zahradě či pozemku alespoň trochu místa, není nic jednoduššího, než jim dopřát trampolínu.

Skákání na trampolíně děti milují. Je to skvělý způsob, jak se po vyučování odreagovat, protáhnout celé tělo, pobavit se s kamarády, a ještě pobýt na čerstvém vzduchu. Aby bylo skákání bezpečné, věnujte při nákupu trampolíny zvýšenou pozornost následujícím pokynům.

Zásady pro výběr bezpečné trampolíny

Kvalitní materiály jsou zárukou dlouhé životnosti u veškerého zahradního vybavení, trampolíny nejsou výjimkou. Použití bezvadných součástí je zde obzvlášť důležité – vždyť jde o bezpečí a zdraví Vašich dětí. Nosná konstrukce proto musí být dostatečně stabilní a použité tyče co nejrobustnější, jinak riskujete nepříjemný úraz.

Odrazová plocha musí být sice vyrobena z pevného materiálu, který zvýší trvanlivost trampolíny, zároveň by však použitý materiál měl být také měkký a neškrábavý, aby doskoky co nejméně namáhaly klouby dětí a zbytečně neodíraly pokožku.

Toto je možná nejdůležitější zásada: ochranná síť musí být vždy umístěna a patřičně upevněna mezi skákací plochu a pružinami, nikoliv až za pružinami. Její funkce totiž spočívá zejména v zabránění došlapu skotačících dětí na rám trampolíny nebo dokonce mezi pružiny, které by proto rovněž měly být chráněny pevným krytem.

Každá trampolína může časem vyžadovat nezbytnou údržbu, opravu či výměnu součástí. Za každou cenu se však vyhněte použití neoriginálních náhradních dílů a doplňků k trampolínám. Významně tím prodloužíte životnost trampolíny a bezpečí Vašich dětí. Rozhodně proto doporučujeme použití žebříku s protiskluzovou úpravou, spodní sítě pod trampolínu, ochranné plachty na trampolínu a kotvicí sady. A jakmile jakákoliv část Vaší zahradní trampolíny začne jevit známky opotřebení, neváhejte ji vyměnit za novou.

Zkontrolujte si bezpečnostní normy

Přísné bezpečnostní normy jsou zárukou bezpečnosti. Každá trampolína musí splňovat bezpečnostní normy stanovené naší legislativou a být prověřena důvěryhodnou institucí, jako je např. Strojírenský zkušební ústav. Mezi další certifikáty, které zaručují stabilitu a odolnost trampolín, patří např. Dekra, Intertek a TÜV.

 

Všechny Vaše představy o bezpečné trampolíně splní výrobky Marimex. Přesvědčte se sami!