Přemýšlíte o koupi zahradní houpačky?

zahradní houpačkaHoupačka má být zejména pohodlná, aby relaxace byla dokonalá. Volíme proto prostorné, vyšší sedáky i opěrky. Nezapomeneme na počet osob, aby se na houpačku pohodlně vešly. Důležité je také promyslet výběr materiálu, ze kterého je ušitý potah sedáků. Bavlněné a přírodní látky nabízejí příjemný komfort i za horkého počasí. Kdo upřednostňuje odolnost podušek proti dešti nebo zašpinění, zvolí materiál nepromokavý, impregnovaný. Kdo má rád čistotu, pořídí potahy snímatelné, které se lehce přeperou.

Stejně důležitý je při výběru materiál, ze kterého je vyrobena kostra houpačky. Rozšířeným, nenáročným materiálem na údržbu je kov. Levnější kovové houpačky nebývají ale moc pohodlné ani stabilní, před koupí proto doporučujeme houpačku vyzkoušet. Oproti tomu houpačky vyrobené z kvalitních kovů mají dlouhou životnost, jsou pěkné na pohled, nevyžadují téměř žádnou péči a díky stabilní konstrukci nabízí bezpečné houpání.

Nejoblíbenější však stále zůstávají houpačky dřevěné, příjemné k posezení i bez sedáků. Většinou mají i vyšší nosnost. Extra pohodlné dřevěné houpačky bývají rovnou široké jako postel nebo mají sklopné opěradlo. Při nečekané návštěve užijete houpačky s uzamykatelným sedákem. Za okamžik z nich je stabilní sezení pro více osob najednou. Nevýhodou dřevěných houpaček je náročnější údržba. Široká nabídka čistících a impregnačních prostředků Vám ale s údržbou pomůže.

Nakonec ještě nezapomeňte na dostatečné zastínění osob na houpačce. Zvolte stříšku z kvalitního materiálu, který nepropouští moc slunečních paprsků. Rám by měl být nastavitelný, abyste byli před paprsky chráněni jak při východu slunce, tak v pravé poledne.

Jeden komentář

Zanechte odpověď