Zeleninu, letničky, trvalky, bylinky, keře i jehličnaté dřeviny. Které to ale přesně jsou? Ze zeleniny sem patří kedlubna, kapusta, raný salát, brokolice, křen a koncem měsíce pak zelí, květák, pór, sazenice cibule, ostatní druhy salátů a naklíčené brambory. Do skleníku, který udrží teplotu nad bodem mrazu, sázíme rajčata. Duben je také nejvhodnějším měsícem k založení nového trávníku nebo obnově stávajícího.
V polovině dubna sázíme všechny cibuloviny a hlíznaté rostliny, mezi které patří mečíky, frézie, jiřinky, některé lilie, montbrecie, letní hyacint a hlíznaté begonie. Vysazujeme všechny trvalky, které kvetou v létě a na podzim – kopretiny, sasanky, chryzantémy, astry. Na záhonek můžeme dát předpěstované dvouletky, jako jsou macešky a pomněnky. Koncem měsíce sázíme ven odolné letničky, jako je třapatka a pupalka a převislé petúnie a lobelky.
Duben je ideální pro výsadbu skalniček, okrasných trav, bambusů a kapradin. Mezi skalničky patří například netřesk, prvosenka, lomikámen, rozchodník, brambořík, orlíček, hlaváček, zvonek, tařinka a hvězdnice. K horským druhům skalniček přihrneme kamenou drť, která zabraňuje vysychání rostlinky. V dubnu také sázíme okrasné stromy a keře.
Půdu určenou k výsadbě dobře prohnojíme, prokypříme a srovnáme. Před sázením ji pořádně zavlažíme, aby rostlinky nezůstaly suché a dobře zakořenily. Dostatečnou zálivku kontrolujeme do doby, než se sazeničky uchytí. Pro sázení je lepší, když je pod mrakem, při slunečném počasí odložíme výsadbu až na večer.