Vybíráme stolek na zahrádku, terasu a balkon

zahradní stůlPřemýšlíte o koupi nového zahradního nábytku? Základem je vybrat správný stůl. Bude stát venku nebo pod střechou? Budete u něj lenošit, jíst nebo bude sloužit jako stolek servírovací? Pro kolik osob bude určený? A co s ním na zimu? Neméně důležitá je jiště cena a vzhled, ale zejména praktičnost a pohodlnost nábytku.

Začneme velikostí stolu a jeho výškou. Bude-li stůl sloužit např. ke stolování, nesmí být příliš nízký. Chybou je i správně zvolená výška stolu s příliš nízkým sezením. Tento problém vyřeší sety, kde je stůl i se správně vysokými židlemi, lavicemi nebo křesílky. Dnes se prodávají také stoly s nastavitelnou výškou. Je dobré myslet na vlastní pohodlí, ale nábytek se na zahrádku nebo balkón musí také vejít.

Materiál je určitě jedním z hlavních hledisek při výběru. Mezi oblíbené patří přírodní dřevo, nejlépe ošetřené, s ochranou vrstvou proti nepříznivému počasí. Stále více jsou dnes v oblibě stoly a křesla z pevného PVC. Mají nejen dlouhou životnost, ale vybírat můžete ze široké škály barev. Vhodné jsou zejména k malým dětem. Jejich údžba je velice snadná a nehrozí zde zranění, ve srovnání např. se stolky se skleněnou deskou. Ty se hodí zejména jako párty nebo servírovací stolky.

Co s nábytkem v zimě? Pořídíte-li si nábytek odolný i sněhu, můžete jej na zahrádce nechat celoročně. Když pro něj nemáte místo v kůlně nebo garáži, můžete si koupit voděodolný obal na nábytek. Existuje také mnoho přípravků na údržbu – na odstranění mastných skvrn, různé ochranné laky, oleje a vosky. Přípravky nábytek ošetří a  zajistí nový vzhled. Zahradní nebo balkónový stolek i ostatní nábytek vám tak bude déle sloužit.

Jeden komentář

Zanechte odpověď