Připravte svůj zahradní nábytek na novou sezónu!

Zahradní nábytek je nedílnou součástí každé zahrady a zajišťuje pohodlí a relaxaci při venkovních posezeních. Nicméně, po zimě může být poškozen a může potřebovat důkladnou údržbu, aby byl připraven na další sezónu. Pokud nevíte, jak správně udržovat zahradní nábytek, následující tipy vám pomohou dostat ho zpět do formy.

Jak udržovat zahradní nábytek z plastu, z kovu a ze dřeva

Zahradní nábytek by měl být pravidelně čištěn, aby se zachoval jeho původní krásný vzhled. Pokud je nábytek vyroben z plastu nebo dřeva, může být čištěn mýdlovou vodou a jemným kartáčem. Pokud je vyroben z kovu, můžete ho čistit jemnou ocelovou vlnou nebo speciálními čisticími prostředky určenými pro kovový nábytek. Na nábytek z přírodních materiálů, jako je ratan, je třeba používat speciální čisticí prostředky, které zachovávají jeho původní barvu a strukturu.

Po zimě je také důležité zkontrolovat, zda nábytek nebyl poškozen mrazem nebo vlhkostí. Dřevěné židle, stoly nebo lehátka mohou po zimě ztratit svou pevnost nebo se deformovat. Proto je třeba je pečlivě prohlédnout a případně opravit. Kromě toho je také důležité chránit zahradní nábytek před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Pokud nábytek zůstává i v chladném období roku venku, měl by být přikryt krytem nebo plachtou, aby se minimalizovalo jeho vystavení dešti, sněhu a slunci.

Dejte do formy také zahradní lehátka

Pokud vlastníte zahradní lehátka, měli byste pravidelně kontrolovat jejich podpůrnou konstrukci a opravovat případná poškození. Zvláště textilní části lehátek jsou náchylné k poškození a k oděru, proto je třeba je pravidelně čistit a chránit především před sluncem, aby nedošlo k vyblednutí barvy.