I vaši zahrádku si můžete vánočně vyzdobit

vanocni-osvetleniMilujete Vánoce natolik, že jim přizpůsobujete doslova jakékoliv dekorace v interiéru i exteriéru? Potom nezapomínejte na to, že dokonale vyzdobit lze i vaši zahradu. Jak? Přinášíme vám několik tipů, se kterými získáte tolik potřebnou inspiraci, jak na to.

Vsaďte na LED diody

Základem jsou samozřejmě světla – tedy hodně světel. Zapomeňte ale na klasické žárovky a využijte aktuálně nejlepšího řešení, které na trhu existuje. Tím jsou LED diody, nabízející úsporu až 90 procent oproti běžným možnostem. Dále nadchne bezpečným použitím i v exteriérech a hlavně bohatými množnostmi barevných variant – od klasické bílé, po kombinace pestrých barev.

Začněte u vašich stromů a keřů

Prvním místem, které si rozhodně zaslouží vyzdobit, jsou vaše keře a stromy. Jsou-li na vaší zahradě i jehličnany, rozhodně se nemusíte bát třeba kouliček, nebo jiných dekorací – zkrátka vytvoříte venkovní vánoční strom (pod který můžete na Štědrý večer schovat ten nejočekávanější dárek pro vaše děti – ideální, jak je překvapit). Základem je ale i perfektní vánoční osvětlení, ke kterému vám pomůže standardní světelný vánoční řetěz. K dostání je i v délkách dosahujících několik desítek metrů, díky čemuž se nemusíte bát ozdobit i ten největší strom ve vaší zahradě.

Nezapomínejte ani na rampouchy

Pokud se zima vydaří, bude skutečných rampouchů více než dost. Proč si ale nedopřát také ty dekorační, taktéž opatřené výkonnými LED diodami? Umístit je můžete jak pod střechu vašeho domu, tak třeba na váš altán či zahradní chatku. I zde vytvoří krásný estetický prvek navozující vánoční atmosféru.

Deště a sítě

A že už zbývá neosvícený pouze plot kolem zahrady? I na ten máme řešení. A tím je buď světelný vánoční řetěz připomínající déšť, ale také povedená svítící síť. Ta je navíc vhodným prvkem i na výše uvedené keře. Poté už stačí jednotlivé prvky zapojit do elektrické sítě a jakmile se setmí, můžete svou zahradu naplno rozzářit.