Zahradní houpačky – skvělé místo pro letní relaxaci

Za tou pravou letní pohodou nemusíte jezdit k moři ani do žádných luxusních letovisek. Velmi jednoduše si ji můžete vytvořit i na své zahradě. Jak? Každý z nás má o relaxaci trochu jiné představy, ale správný odpočinek na zahradě má scénář vždy stejný. Zahrnuje především slunce, dobré jídlo a pití, a v neposlední řadě i pohodlný zahradní nábytek – nebo ještě lépe zahradní houpačku.

Houpání miluje každý člověk už od svého narození. V dětství jsou pro nás houpačky vyhledávanou atrakcí na hřištích nebo poutích. Proč by tomu v dospělosti mělo být jinak? Pořiďte si na svoji zahradu kvalitní houpačku a uvidíte, že si ji oblíbí všichni členové Vaší rodiny. Jak vybrat tu pravou?

Jak na výběr zahradní houpačky

Výběr nové houpačky na svoji zahradu určitě nepodceňujte. Hlavním kritériem by pro Vás měla být její stabilita, a tudíž i bezpečný provoz. Na co se při výběru dále zaměřit?

  • na materiál, z něhož je houpačka vyrobena,
  • její velikost a počet osob, které pojme,
  • nosnost houpačky uvedenou v kilogramech.

Materiály používané pro výrobu houpaček se nijak neliší od materiálů, z nichž se vyrábí ostatní nábytek na zahradu. Jasnými favority jsou dřevo, kov, přírodní ratan a polyratan nebo kombinace těchto materiálů. Záleží pouze na Vašem vkusu, celkovém zaměření Vaší zahrady a stavu Vaší peněženky, který z nich zvolíte.

zahradní houpačka

Zahradní houpačky dřevěné, kovové, plastové nebo ratanové?

Dřevo bude vyhovovat milovníkům klasického, nadčasového stylu. Dřevěné houpačky jsou krásné, působí příjemně teplým dojmem a při správné údržbě Vám vydrží dlouhé roky. V péči o houpačku ze dřeva však může být zároveň kámen úrazu: ne každý je ochoten věnovat svůj čas starosti o zahradní houpačku. Věřte však, že se nejedná o nijak náročnou záležitost a odměnou Vám budou příjemné chvíle odpočinku na zahradě.

Kov je oproti dřevu téměř bezúdržbový. Na někoho však může působit poněkud chladným dojmem. S měkkými polštáři a podsedáky určenými speciálně pro venkovní použití se však chladu a nepohodlí obávat nemusíte. Kov je také snadné nabarvit téměř jakoukoliv barvou, takže lze vzhled kovové houpačky lehce přizpůsobit jakémukoliv exteriéru.

Zahradní houpačky pro venkovní použití vnesou do Vaší zahrady nádech luxusu a exotiky. Vyrábí se nejen jednomístné, ale i prostorné houpačky ve tvaru pohovek s lůžkovou úpravou. Doplňte je měkkými polštáři a okamžitě vznikne na zahradě oáza klidu a relaxace.

Bojíte se, že o pravý přírodní ratan nebudete umět pečovat nebo Vám připadá pro použití na zahradě málo odolný? Zvolte zahradní houpačku z umělého ratanu, neboli polyratanu. Je k nerozeznání od ratanu pravého, vysoce odolný dokonce i vůči sněhu a mrazu, a naprosto bezúdržbový.

Zahradní houpačky jako symbol odpočinku

Podařilo se nám navnadit Vás na sluncem zalitou letní atmosféru? Pořiďte si včas kvalitní houpačku na svoji zahradu a vychutnejte si ji dosyta. S vlastní zahradní houpačkou si krásně odpočinete a ušetříte tak za drahou dovolenou!