Věci, které potřebujete k letní pohodě na zahradě

Pod pojmem “letní pohoda” si každý z nás představí něco jiného. Někdo nedá dopustit na lenošení na pláži, jiný jde raději na ryby a další se celé dny rýpe v záhoně. Všichni se ale nejspíš shodneme na tom, že není nad posezení v pohodlných křesílkách na pěkně upravené a vyzdobené zahradě. Na co byste letos při zvelebování své zahrádky rozhodně neměli zapomenout?

Zahradní nábytek musí být pohodlný!

Srdcem každého útulného zahradního posezení je samozřejmě zahradní nábytek. Rozhodnutí, zda zvolíte raději praktický plastový zahradní nábytek, krásné stoly a židle z masivního dřeva, moderní kovový nábytek nebo odolná zahradní lehátka z umělého ratanu, je pouze na Vás. V každém případě musí zvolený zahradní nábytek dobře ladit s ostatním vybavením Vaší zahrady, musí odpovídat Vašim nárokům ohledně údržby a v neposlední řadě se Vám v něm musí pohodlně sedět, aby byl odpočinek dokonalý. Jestliže svá zahradní křesílka a lehátka ještě vybavíte měkkými polštáři, skvělé relaxaci jako v luxusním přímořském letovisku už nebude nic stát v cestě.umělý ratan

Chraňte se před sluncem!

Myslete i na dostatečné zastínění a úkryt před slunečními paprsky. Nejjednodušším poskytovatelem blahodárného stínu jsou zahradní slunečníky. Vybírat můžete z nejrůznějších druhů, takže snadno vyberete model, který se bude hodit právě na Vaši zahradu – ať už to bude klasický kulatý slunečník, slunečník obdélníkový, s boční nohou anebo úsporný slunečník ke zdi. Podstatně větší stín – a při větrném počasí i vítaný úkryt – Vám zajistí zahradní párty stany a altány. Pokud ale potřebujete plnohodnotně zastřešit svoji terasu, balkón nebo pergolu, neocenitelnou službu Vám poskytnou různobarevné markýzy.

Rozsviťte svoji zahradu!

Nezapomeňte ani na vhodné zahradní osvětlení. Hitem posledních let jsou jednoznačně solární svítidla s LED diodami, která jsou nejen úsporná, ale také ekologická, a potěší Vás svým světlem pěknou řádku let. Zahradu však nemusíte osvětlovat pouze žárovkami nebo světelnými řetězy. Za soumraku a při nočním posezení na zahradě snadno podlehnete kouzlu svítících kašen, které propůjčí Vaší zahradě magické světlo. Samozřejmě i zahradní fontány bez osvětlení mají svůj nezaměnitelný půvab. Zvuk zurčící vody působí uklidňujícím dojmem a ochladí Vás v parném létě. Nepodceňujte ani další dekorační prvky, jako jsou ozdobné můstky na zahradu, sochy, květináče a elegantní oblouky, které můžete nechat obrůst popínavými rostlinami a vytvořit tak romantické zákoutí.

Pusťte do své zahrady oheň i vodu!

Nejen při práci, ale také během odpočinku dokáže člověku pěkně vyhládnout. Vybavte se proto kvalitními zahradními grily, nebo dokonce zahradními krby, a pochutnejte si na grilovaném masu a zelenině. Zahradní krb Vás za chladnějších letních večerů dokáže pěkně zahřát i zbavit obtížného hmyzu, čímž značně prodlouží Vaše večerní posezení s přáteli a rodinou. Dáváte přednost rychlé přípravě masa na plynovém grilu nebo si raději vychutnáte nezaměnitelné aroma grilovaného masa na dřevěném uhlí? Ať tak či onak, na současném trhu naleznete opravdu širokou nabídku nejrůznějších zahradních grilů pro začátečníky i zkušené šéfkuchaře.

Po vydatném obědě nebo po večeři může přijít vhod trochu pohybu. Díky zahradnímu bazénu spojíte příjemnou relaxaci se sportovní aktivitou a uděláte tak něco pro své zdraví. A není nutné hned složitě budovat základy a rozkopat si pečlivě udržovanou zahradu. Se skládacími rodinnými bazény získáte dostatečně velký prostor k plavání, aniž byste zruinovali Váš rodinný rozpočet.

Už máte jasno, co ještě na zahradě chybí k plné spokojenosti Vaší rodiny? Dokupte nezbytné zahradní vybavení a dekorace včas, ať si užijete letošní léto na své zahradě naplno!