Umělé květiny jak je neznáte

Mnoho lidí umělé květiny stále vnímá jako poněkud kýčovitou dekoraci, která v moderním interiéru nemá co dělat… Časy se však mění, důkazem toho jsou i moderní umělé stromky! Vězte, že umělé květiny jsou téměř k nerozeznání od květin živých a v jejich prospěch mluví také nulové nároky na péči a rovněž jejich barevná i tvarová stálost. Zkrátka učiní přítrž suchým, padajícím lístkům a věčnému přesazování…

Ještě stále váháte, zda dát přednost umělým květinám? Pak vás jistě přesvědčí následující řádky, které dokazují jejich variabilitu a univerzálnost.

Kam se která květina hodí?

Nevíte si rady s výběrem konkrétních umělých květin? Pak by vám mohlo pomoci našich 8 tipů, které představují vhodnou umělou květinu nebo stromek do každé části vašeho domova. Jedná se však samozřejmě jen o naše tipy, kterými se můžete, ale nemusíte řídit. Vašemu vkusu se zkrátka meze nekladou.

1.    Fíkus do pracovny

Začněme například s pracovnou. Zde se bude skvěle vyjímat například populární fíkus, který je poměrně decentní, takže nebude působit nijak rušivě. Nehrozí tedy, že vás bude nějak rozptylovat při práci.

2.    Kamélie s poupaty do ložnice

Romantická kamélie je jako stvořená do ložnice. Zde rozhodně není vhodné mít živé květiny, ale díky umělému stromku s něžnými květy dokonale zútulníte vaši ložnici a vytvoříte zde atmosféru, která přímo vybízí k odpočinku.

3.    Kokosová palma do obývacího pokoje

Co by to bylo za obývací pokoj bez palmy! Ani ve vašem pokoji by neměla chybět například kokosová palma, která v každé místnosti vytvoří příjemné zákoutí, jež přímo láká k relaxaci v oblíbeném křesle po náročném pracovním dni.

4.    Olivovník do kuchyně

V kuchyni nejsou květiny zrovna běžnou záležitostí, ale umělé květiny, které vypadají jako živé, by tento stav mohly změnit. Jasnou volbou je zajímavý olivovník, který si najde ve vaší kuchyni své stálé místo.

5.    Bambus do předsíně

I malou, tmavou předsíň či chodbu dokonale zabydlí netradiční bambus. Využijte tuto příležitost a každá návštěva se po vstupu do vašeho domu nebo bytu bude rázem cítit mnohem lépe.

6.    Cypřiš ke vstupním dveřím

Nesmíme zapomenout ani na dekoraci vstupních dveří. Všechny vaše návštěvy jistě ohromí luxusní cypřiš, který je od toho živého vskutku k nerozeznání. Nejlépe zapůsobí, umístíte-li na každou stranu dveří jeden exemplář.

7.    Kvetoucí třešeň na balkon

Poměrně nevyužívaný balkon se díky něžnému stromku, například kvetoucí třešni, promění v úplnou oázu klidu, kde s radostí strávíte nejedno odpoledne.

8.    Zlatý déšť na terasu

Pomocí umělých květin můžete zútulnit i vaši terasu. Rázem se vám zde bude odpočívat mnohem lépe.

Jaké květiny si najdou místo ve vašem domě či bytě?