Vybíráme set zahradního nábytku

zahradní setPřemýšlíte o koupi nového zahradního nábytku? Zvolte jeden z kompletních zahradních setů. Vyjde Vás levněji a navíc odpadne shánění dalších kusů a ladění designu rozdílných částí nábytku. Vybere si každý. V nabídce jsou komplety už od dvou židlí s malým stolkem na balkóny a malé terasy, až po velké stoly s křesly a lavicemi pro větší společnosti. Prodávají se i zahradní sety skládací, stohovací nebo dětské.

Hlavním hlediskem při výběru je počet osob, kterým bude sloužit. Důležité je také promyslet, jestli bude stát venku nebo pod stříškou. Podle podmínek, kterým bude nábytek vystaven, volíme materiál konstrukce i sedáků. Velice odolné je týkové dřevo a hliník, dobrý ratan nebo kov či dřevo ošetřené kvalitním nátěrem. I sedáky se vyrábí z rychle schnoucích pěn a voděodolných materiálů a nemusíte je tak stále uklízet.

A k jakému účelu má sezení sloužit? Ke stolování? Pak je třeba myslet na výšku stolu i židlí a mělčí hloubku sedáku. Pro lenošení zvolíme nižší stůl, pohodlná široká křesla nebo lehátka, nejlépe polohovatelná. Také polstrování vybereme vyšší a pohodlnější. K dětem zvolíme nábytek z bezpečných materiálů, s oblými rohy a dostatečně stabilní. Prodávají se i židle se stoly, které můžete nastavit na různou výšku a rostou tak s dětmi. Sedák pro děti vybíráme také vyšší.

Mysleli jste na údržbu? Nejste-li zrovna pečující typ, nevolte běžné dřevo, ale teakové nebo hliník, o který se nemusíte starat vůbec. K údržbě dřeva dnes existují nejrůznější čističe i ochranné vosky, laky a oleje, se kterými bude Váš dřevěný nábytek po léta vypadat jako nový. Na zimu je dobré uklidit nábytek na suché místo nebo ho ochránit potahem. Ty můžete použít i k běžné ochraně nábytku před deštěm, pylem, listím a jinou špínou.

Zanechte odpověď