Výhody samozavlažovacích květináčů – proč je vybrat?

samozavlažovací květináčKvětiny patří mezi nejoblíbenější bytové dekorace. Samozřejmě nejenom jejich krása, ale také krása květináče může příjemně dotvářet celkové naladění našeho interiéru. Jednu nevýhodu ale květiny mají, a tou je nutnost péče – tedy konkrétně zalévání. I na tu ale můžeme vyzrát, a to pokud vsadíme na samozavlažovací květináče. Ty se totiž stávají velmi praktickými pomocníky právě při pěstování rostlin. Pojďme se podívat, jak vlastně fungují a jaké nám přinesou výhody.

Příjem vody jako přírodě

Princip daného květináče je velmi jednoduchý, jelikož sice může vypadat jako standardní, ale v jeho spodní části je nádobka s vodou, skrz kterou rostlina průběžně čerpá vodu. A to stejně jako v přírodě, tedy od spodu, od kořenů. Výhodou této konstrukce je také to, že není potřeba žádná podmiska, ani není třeba bát se rizika přelití a následného nutného úklidu. Ani to u samozavlažovacích květináčů nehrozí. A to už jsou ony první výhody, proč bychom je měli zvolit.

Dokonalý design

Jelikož se jedná o variantu květináčů poměrně mladou, je jasné, že tomu odpovídá i jejich vzhled. Ačkoliv se můžete setkat se standardními modely, mnohem častější jsou unikátní moderní tvary a koncepty, které dokonale padnou nejenom do moderních interiérů. Volit lze též z libovolných velikostí, s možností postavení na okno, na zem, na polici, nebo třeba na stůl. K tomu přidejte desítky barevných kombinací a i vám bude jasné, že variantám se v tomto směru meze nekladou.

Usnadnění péče o rostliny

Tu hlavní výhodu jsme si samozřejmě nechali na konec. Tou je usnadnění celého procesu pěstování květin. Jak už je z celé konstrukce patrné, funkce květináče je jasná, a to dodávat květině vodu nepřetržitě, v přiměřených dávkách. Stačí tak nalít požadované množství vody a následně už není třeba se o rostlinu jakkoliv starat. Pouze je nezbytné vysledovat interval, kdy voda rostlině dojde a v tento den opět vodu doplnit. Z každodenního zalévání tak může stát činnost, kterou provádíte třeba jenom 3x v měsíci.

Kdy je to vhodné? Samozřejmě v případě, kdy jste časově vytíženi, ale stejně tak i v případě, kdy pěstujete rostliny, které potřebují každodenní přísun vláhy. Funkci květináče ale oceníte při odjezdu na dovolenou, nebo jakýkoliv jiný pobyt. Výhody však přinášejí třeba i majitelům hotelů, kanceláří či různých veřejných budov, kteří chtějí interiér také ozvláštnit kouskem zeleně, a to s co nejmenšími starostmi o ni. Tak neváhejte a vyzkoušejte toto řešení i vy.