Víte, čím se na zahrádce zabavit?

zábava na zahraděObčas se stane, že Vás na zahrádce překvapí známí či rodina nebo máte třeba všechno hotové, knihu dočtenou a nudíte se. Seznámíme Vás s nabídkou her a sportů, které si můžete užít i na malé zahrádce. Kromě klasických stolních her, karet a kostek, existují i hry spojené s pohybem nebo přímo sportovně založené.

Příkladem takové hry je Petanque. Hru může hrát 2 a více hráčů a prakticky kdekoli. Cílem je hodit kouli co nejblíže malému míčku, každý má 2 pokusy. Zajímavější je petanque na nerovném terénu, mírně klesajícím, kdy je třeba dobře mířit. Jinak koule odskakují na nepředvídaná místa a snadno můžete pomoci soupeři. Další hrou je kroket, kde pomocí palic trefujeme míčky do “minibranek“. I tato hra je pro 2 a více hráčů a mohou ji hrát i děti.

Na malý prostor se hodí trenažér na tenis, u kterého nehrozí pošlapání záhonů. Navíc je míček upevněn na provázku na tyči a neuletí tak nikam, natož k sousedům. Podobně nenáročné na prostor a šetrné k zahrádce jsou šipky. Moc místa nezabere ani trampolína a nabízí přitom spoustu zábavy. Hlavně děti si jí oblíbí a máte-li na zahrádce hlubší bazén, skákání do vody přímo z trampolíny bude bavit i Vás.

Všechny tyto hry můžete pořídit už od pár stokorun a zajistit si tak zábavu na celou sezónu. S větší investicí pak počítejte při pořizování trampolíny. Tady byste naopak měli upřednostnit kvalitu před cenou. Dražší, kvalitnější trampolíny mají vyšší stabilitu a skákání na nich je bezpečnější. Takové trampolíny mívají vyšší nosnost a pevné ochrané sítě.

Zanechte odpověď