Víte, jak vybrat slunečník?

slunečníkZákladem je kvalitní kovová nebo dřevěná konstrukce. Levné hliníkové trubky a dráty se snadno lámou  a mnohdy nevydrží ani sezonu. Stabilní a pevná kostra je masivní a má kovové spoje i klouby. Navíc je opatřena kvalitním nátěrem, který brání korozi. Kvalitní kostra se také lehce a snadno rozevírá a zavírá. Před nákupem si manipulaci se slunečníkem vyzkoušejte raději sami. Zvlášť v případě, že budete slunečník ze zahrádky každý den uklízet.

Stejně důležitý jako kostra, je podstavec. Ten musí být stabilní, ale neměl by zabírat mnoho místa. Levnější podstavce se plní vodou nebo pískem, ale nejsou moc stabilní a dají se použít jen u malých slunečníků. Větší slunečníky potřebují pevnější ukotvení, jaké nabízí podstavce betonové, litinové, z leštěného kamene nebo ty, co se zatěžují dlažbou. Slunečníky s takovým ukotvením vydrží i silný vítr.

Potah slunečníku také nevybíráme jen podle vzhledu a barvy, důležité jsou jeho vlastnosti. Levnější typy Vás ochrání jen před sluníčkem, dražší nabízí ochranu i před UV zářením nebo deštěm. Navíc bývají stálobarevné a drží si tvar. Takové můžete použít třeba i na zastínění bazénu, který navíc ochrání před spadanými nečistotami. Slunečník samotný můžete ochránit třeba impregnovaným potahem.

Máte malou zahrádku nebo balkón? Ani tak nebude problém pořídit si slunečník. V nabídce jsou i půlkruhové slunečníky menších rozměrů, které se vejdou téměř kamkoli. Kromě klasických, kulatých, si můžete koupit i slunečníky čtvercové, obdélníkové a víceúhelníkové.

Zanechte odpověď