Užívejte si pobyt na zahradě i během podzimu

Ať chceme nebo ne, pomalu se nám léto začíná chýlit ke konci. Nejspíš nás čeká celkem postupný přechod na podzimní dny a krásné babí léto, ale i tak je fajn být připraven a nenechat se později zaskočit. Společně s hliníkovou pergolou si dny na zahradě můžete užívat ještě pár dalších měsíců.

Pergoly jsou často středobodem celé zahrady. Jsou místem, kde bývá situováno posezení. Můžeme tu o víkendech posnídat nebo strávit romantické večerní chvíle. Jsou skvělým parťákem, protože vás chrání před ostrými slunečními paprsky a v případě nepříznivého počasí vás skryjí před kapkami či větrem. Nabídka hliníkových pergol je dnes už velmi široká, ale mezi top produkty ve všech směrech nesporně patří pergoly bioklimatické.

Pergola, která si poradí za každého počasí

Bioklimatické pergoly se od jiných odlišují možností větrání. Vzduch pod pergolou Artosi v teplých dnech může cirkulovat — ohřátý vzduch odchází skrze odvětrávanou střechu a přichází čerstvý chladnější.

O zmíněné odvětrávání se starají naklápěcí střešní lamely. Ty vám jednak umožní zajistit čerstvý vzduch, zároveň je dle libosti můžete naklápět a vpouštět pod pergolu sluneční paprsky, nebo naopak vytvářet požadované zastínění. V uzavřeném stavu lamely vytvoří neprostupnou plochu a pergola vás tak ochrání před deštěm, pro otužilejší později i před sněhem.

Dvě nohy nebo čtyři?

Pergolu si můžete postavit do volného prostoru na zahradě, takže pergola bude samostatně stojící se čtyřmi nohami. Nebo ji můžete spojit se stávající stavbou na šířku či na délku a mít tak například zastřešenou terasu.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu pergoly, nezapomeňte dobře zvážit výběr barvy. Konstrukci z hliníku můžete zvolit v různých barvách RAL a vyladit tak pergolu například s okny, či venkovní stínicí technikou, nebo třeba s fasádou a okolním vybavením domu.

Ať je světlo nebo tma

Na podzim se začínají dny zkracovat a venku se dříve sešeří. Proto je dobré myslet i na vhodné osvětlení. Při výběru pergoly si můžete zvolit velmi efektní LED osvětlení, které je pak integrováno do horních profilů po délce pergoly.

Kromě výše zmíněných možností si můžete pergolu dovybavit ještě navíc screenovými roletami, které vás v letních měsících ochrání před sluncem, na podzim pak zmírní vítr a déšť ze stran.

A ve zkratce pro kutily

Skvělým benefitem hliníkových pergol Artosi je jednoduchost jejich montáže. Pergolu na míru si dnes už můžete snadno vyměřit sami a objednat na internetu. A po vyrobení a dovezení k vám domů ji během pár hodin s přehlednými montážními manuály sestavíte. A pak už vás čeká jen pohoda a relax v nově postaveném přístřešku.