Užijte si babí léto na Vaší zahradě!

Na začátek podzimu se mnoho zahrádkářů těší – zahrada je nyní nejbarevnější, ale hektická doba letního sklízení, zavařování a uskladňování na zimu je dávno pryč. Je proto ideální čas si na zahradě místo práce také trochu odpočinout. Teplé dny babího léta jsou pro lenošení na zahradě ideální, ale co dělat večer, když se citelně ochladí?

Prodlužte si léto na zahradě

Zatímco v létě jste jsme řešili hlavně ochranu před sluncem a osvěžení v bazénu, na podzim se rádi schováme pod pergolu nebo do zahradního stanu. Nezapomeňte si k němu pořídit i bočnice a moskytiéru, která odradí dotěrný hmyz. S komáry a podobnými nevítanými společníky spolehlivě zatočí i odpuzovače a lapače hmyzu. Ty nejvýkonnější pokryjí plochu o rozloze až 200 m2.

Zatočte s chladem i s tmou

Jakmile jsou komáři zneškodněni, můžeme se zaměřit na teplo a světlo. Tepelnou pohodu během chladných podzimních či jarních večerů zajistí praktické zahradní plynové topidlo. Podle velikosti ho umístěte buď na stůl nebo na zem pod pergolu. Dostatečně, a hlavně bezpečně, vytopí také zahradní párty stan. A pokud teploty spadnou ještě níž, připravte pro své hosty dostatečné množství teplých dek.

Jestliže si chcete na svoji zahradu nainstalovat dekorativní osvětlení, nemusíte čekat až na vánoční období. Mnoho druhů naopak využijete už nyní, a to především solární zahradní osvětlení, pro které je stále ještě dostatek slunečního svitu. Velmi efektně vypadá solární řetěz umístěný na slunečníku, zahradním stanu, podél bazénu, nebo na zdi Vašeho domu. Příjezdovou cestu zase můžete olemovat solárními reflektory, koulemi či lucerničkami. Vaší fantazii se zkrátka meze nekladou.

Vybavení na zahradu pro každé roční období naleznete na Kokiskashop.cz.