Současným trendem je zámková dlažba

Elegantně a nadčasově působí takzvaná zámková dlažba, kterou je možné využít pro dláždění soukromých i veřejných ploch. Jednou z výhod je široký výběr.

 

Současným trendem je zámková dlažba

Pokud se rozhodujete, která dlažba by byla ideálním řešením pro okolí vašeho domu a pozemku, pak se zamyslete například nad zámkovou dlažbou. Ta přináší celou řadu výhod. A navíc je vkusná a hodí se jak k moderním domům, tak i k rustikální zástavbě. Zámková dlažba je vyrobena z betonu, přičemž má vrchní stranu upravenou a hladkou. Jednotlivé dlaždice jsou vyráběné tak, aby do sebe zapadaly. Tím pádem je dlažba velice odolná a vydrží i náročné povětrnostní podmínky.

  • Další výhodou zámkové dlažby je možnost rozebrání a opětovného složení.
  • Tato výhoda je oceňována především v případě, že je nutné při rekonstrukčních pracích opravit nebo položit kabely a sítě do země.

Zámková dlažba může mít také celou řadu různých podob. Nejen, že může být i vícebarevná, ale široká škála je nabízena také v oblasti tvarů. Nejžádanější jsou vlnky, kostičky, kostky, íčka, terčíky či parkety. Můžete se nechat inspirovat přes internet a vybrat si konkrétní styl.

Náklady se počítají především podle druhu prefabrikátů

Pro pokládku zámkové dlažby není nutné vytvářet žádné složité nebo náročné podlaží. Pokládání probíhá na sucho. Což znamená do písku na štěrkové podlaží. Pokládka může být realizována pomocí stroje i ručně. Záleží na rozsahu a také na výběru konkrétních prvků.

  • Zámková dlažba patří mezi finančně méně náročnější varianty řešení chodníků pro soukromé i veřejné plochy.
  • Je ale zapotřebí počítat s tím, že se náklady netýkají pouze nákupu prefabrikátů.

K dokonalému efektu jsou nezbytností obrubníky a písek na zasypání spár. Součástí pokládky zámkové dlažby je také kamenná drť dvou hrubostí. Cena základních dlaždic se pohybuje kolem 170 Kč za metr čtvereční. Jestliže chcete něco luxusního a originálního, pak počítejte s náročnější investicí. Dražší varianty mohou stát i nad 300 Kč za metr čtvereční.

  • V případě, že je zapotřebí pokrýt větší plochu, pak vám může s investicí do tohoto prvku pomoci hypotéka.
  • Další možností je kupříkladu krátkodobá půjčka od některého nebankovního poskytovatele.