Relaxujte ve vlastní zahradní vířivce!

Dlouhé teplé dny jsou konečně tady a Vy možná začínáte přemýšlet nad tím, jak své rodině dopřát osvěžení na vlastní zahradě. Hitem posledních let je samozřejmě nadzemní bazén, ale pokud na Vašem pozemku nemáte dostatek místa, nebo se děsíte účtů za vodu, zkuste pro začátek něco menšího – třeba vlastní soukromou vířivku.

Představte si, že se stiskem jediného tlačítka ihned přenesete do luxusních lázní, kde Vaše tělo budou po celodenní dřině hýčkat trysky a bublinky. Stačí si na svém pozemku zařídit relaxační kout s vířivkou, který může být vydlážděný krásnou mozaikou nebo dlaždicemi z exotických dřevin, zastřešený markýzou, altánem či párty stanem a vyzdobený květinami či osázený rostlinami. Relaxační zónu okolo vířivky doplňte vhodným osvětlením, zahradním nábytkem a reproduktory odolnými proti vodě. Atmosféru vířivky doplníte také skleničkou vychlazeného šampaňského.

Jak vybírat nafukovací vířivku

Můžete si zvolit ze dvou základních typů – vířivku bez ohřevu nebo s automatickým ohřevem. Ve vířivce bez ohřevu budete odkázáni pouze na sílu slunce v letních měsících, příp. na pomoc solární plachty. V každém případě jen stěží dosáhnete vyšších teplot vody pro skutečnou relaxaci. Mnohem oblíbenější jsou proto vířivky s automatickým ohřevem. Jsou sice náročnější na spotřeu energie, ale snadno je vyhřejete až na 40°C.

Druhým zásadním kritériem je počet osob, které budou ve vířivce nejčastěji relaxovat. Pro dvě osoby postačí kulatá vířivka o objemu 500 litrů, pro 4 osoby je pohodlnější čtvercový či obdélníkový tvar vířivky s objemem 700 litrů, pro více osob si raději pořiďte opravdu velký bazének s objemem minimálně 900 litrů.

Kam umístit nafukovací vířivku

Výhody mobilní nafukovací vířivky spočívají nejen v její cenové dostupnosti, ale také ve snadné přenositelnosti. Pokud ji potřebujete přestěhovat, jednoduše ji vyfoukněte a přemístěte, popř. ji můžete také naložit do auta a na léto odvézt třeba na chalupu. Vířivka v každém případě vyžaduje rovnou plochu bez ostrých kamínků. Můžete pod ni rozprostřít speciální fólii, na ni umístit vířivku, připojit k elektřině a začít ji nafukovat pomocí nafukovací hadice. Pak už stačí jen naplnit vodou, tu nechat patřičně prohřát a poté už si jen užívat blahodárné účinky na celé tělo i mysl.

Údržba vody v mobilní vířivce je rovněž jednoduchá a velice se podobá údržbě vody v zahradním bazénu. Spočívá v kontrole pH, úpravě pH, dezinfekci vody a čištění filtru, nejčastěji kartušového. Uvedený postup opakujte alespoň 1x týdně, nejméně 3x do roka pak vodu kompletně vyměňte.