První školní den se blíží. Už přemýšlíte nad zajímavou aktivitou?

Škola nemusí být nutně spojena jenom s učením. Škola totiž může být spojena také s celou řadou mimoškolních aktivit a kroužků. Rozhodně není nic neobvyklého, že se řada z nich týká také hudby. Pokud i vy nad ní uvažujete, nebo vás do ní dokonce tlačí rodiče, je ideální čas na to být originální. V dnešní době totiž existuje řada neobvyklých a velmi zajímavých hudebních nástrojů. Pojďme se podívat na to, jakými můžete uchvátit i vy. Nejenom na hodinách hudební výchovy, ale i v rámci hodin na ZUŠ.

Zaujměte zajímavým africkým bubnem

První možností, jak můžete zaručeně zaujmout, je unikátní africký buben. Pokud se podíváme na to, o co konkrétně se jedná. Jde o dnes velmi oblíbené Djembe. To si můžete pořídit v celé řadě různých velikostních variant, od 50 centimetrů, do 70 centimetrů. Díky celkové lehkosti a zajímavému tvaru máte také jistotu v tom, že daný buben můžete pohodlně vzít všude s sebou. Co zaujme primárně, to je jak jeho design, tak unikátní zvuk. Chcete-li být jedineční, rozhodně doporučujeme. Výhodou tohoto nástroje je také poměrně snadná údržba, jelikož se skládá jenom ze speciálně tvarovaného bubnu a horní části z kozí kůže. Využít ho můžete jak sami, tak i jako nástroj doprovodný.

Známe i další exotický hudební nástroj

Že se nemusí vždy jednat jenom o něco klasického, to jasně dokládá i možnost, která je nazývána poměrně zajímavě. Jde o takzvané Didgeridoo. I zde mluvíme o hudebním nástroji, který pochází z oblasti Austrálie. V principu se jedná o velkou píšťalu, která je dlouhá zhruba 120 centimetrů. Její charakteristikou je především velmi zajímavý hluboký zvuk. Rozhodně jde o nástroj, který v našich končinách nemá konkurenci a vy jím zcela určitě zaujmete nejenom své spolužáky, ale i své učitele. Rozhodně upoutáte také vzhledem, jelikož se jedná o nástroj, který je nejenom vyrobený z exotického dřeva, ale je i zajímavě malovaný.

Nebojte se ani klasiky

Pokud nepatříte mezi vyznavače alternativní kultury, která by byla spojena s těmito nástroji, rozhodně nemusíte zoufat. Vsadit můžete i na klasiku. Co se pod ní skrývá? Je to nástroj, který je také vyroben ze dřeva, ale který navíc obsahuje také struny. Jak asi jistě tušíte, tím nástrojem je španělská kytara. Tu mají sice mnozí z nich spojenou s táborákovými písničkami. Ne vždy je to ale nutné. Stačí se podívat na seznam nejznámějších kytaristů a řada z nich na klasickou kytaru umí také velmi dobře. To ostatně dokazují i jich unplugged koncerty. Chcete-li i v tomto případě zaujmout, s klasickou kytarou to půjde snadno. Naučit se na ni hrát není v dnešní době už nic složitého. Navíc nejenom hodiny hudební výchovy, ale i hudební kroužky se snaží jít také modernějšími cestami. A tak se místo klasických nebo táborákových písní naučíte třeba desítky rockových songů, které jste si vždy přáli zahrát.