Vánoční dárky pro majitele zahrad a zahrádek

Připadá vám těžké vybrat vhodný a originální vánoční dárek pro vášnivé zahrádkáře ve vašem okolí, protože si nářadí a další potřeby na zahradu kupují průběžně celý rok? S našimi tipy to bude hračka.

 

 

  1. Výkonný křovinořez GardeTech ocení každý zahrádkář pro jeho nízkou hmotnost a nehlučnost. Na rozdíl od elektrických křovinořezů je možné ho používat i na těžko přístupných místech daleko od zásuvky a nehrozí přeseknutí přívodního kabelu.
    Levnější varianta: vyžínač Worcraft pro sečení trávy a plevele okolo obrubníků, stromů, plotu a dalších těžko dostupných míst na zahradě.
  1. Pro zahradníky, kteří umí na své zahradě kromě práce také odpočívat, doporučujeme pohodlné zahradní lehátko z praktického polyratanu Charlotte, jehož módní design se bude líbit zvláště zahradnicím.
    Levnější varianta: šedé polohovatelné lehátko z odolné textilie, které je velice skladné a snadno přenosné.
  1. K odpočinku na zahradě, nebo k zahradním slavnostem neodmyslitelně patří zahradní gril. Velkou oblibu si v poslední době získávají zejména plynové grily, mezi nimiž vyniká plynový gril G21 Texas BBQ se třemi hořáky a regulací plynu.
    Levnější varianta: zahradní mini gril zelený – díky svým rozměrům ho lze použít i na terase, nebo dokonce na balkóně.
  1. Levným a snadno dostupným dárkem je solární zahradní osvětlení. Dekorativní osvětlení na zahradu zakoupíte již od 200 Kč a potěší opravdu každého.

Zahradníky a zahradnice můžete o Vánocích potěšit i novým slunečníkem, zahradním stolem, nebo praktickým zahradním vozíkem. Pokud však hledáte opravdu jedinečný dárek, zkuste ho vyrobit. Ozdobte vašemu zahradníkovi vánoční stromeček, na který zavěsíte pytlíky s jeho oblíbenými semínky. Nebo z nich vytvořte třeba adventní kalendář. Z takového dárku se bude obdarovaný těšit dlouhé měsíce – od Vánoc, přes jarní setbu, až po sklizeň v létě.