Kupujeme zahradní gril

zahradní grilDůležité je, pro kolik osob bude gril sloužit, jak často budete grilovat i jestli máte dostatek místa k uskladnění na zimu. Vybírat můžete mezi grily na dřevěné uhlí, plyn nebo elektrřinu. Na zahrádku je ale nejvhodnější gril na dřevěné uhlí, na nemž mají připravené pokrmy nezaměnitelnou chuť a vůni. Dají se použít i daleko od civilizace, nepotřebujete žádný další zdroj energie, jen trochu dřevěného uhlí. Cenově jsou také daleko dostupnější a nabízí více barevných variant.

Nejdůležitější částí grilu je kvalitní rošt z nerezivějící oceli nebo litiny, který zabírá co největší plochu nad ohništěm. Vyrábí se kulaté, které rovnoměrněji rozvádí teplo po celé ploše nebo hranaté, na kterých připravíte více porcí najednou. Další důležitou součástí grilu je možnost pohybovat s roštem nad ohněm a ovlivnit tak intenzitu grilování. Existují i otevřené grily se závěsným roštem, kde snadno výšku nastavíte.

Dobré jsou i nastavitelné nožičky, se kterými můžete umístit gril téměř kamkoli. Bude-li stát  na pevném povrchu, je dobré zvolit mohutnější a stabilnější gril, protože ho nemůžete ukotvit v zemi. Velké grily se také nehodí k častému přemisťování, zejména nemají-li kolečka na přesun. K tomu jsou určeny grily kufříkové, malé a snadno přenosné. Nenabízejí ale žádné odkládací plochy, které jsou při větším grilování užitečným pomocníkem.

Výhodou je, když má gril řádně těsnící poklop s ventilačním otvorem, pod kterým snadno udržíte maso v teple. Ukazatel teploty je v tomto případě veliké plus, zejména když milujete i uzení. Pořízení udírny bývá ale finančně náročné a Vy si oboje nemůžete nedovolit? Nevadí, v nabídce jsou grily i s udírnou. Můžete si pak dopřávat obě pochoutky díky jednomu univerzálnímu pomocníkovi.

 

Zanechte odpověď