Jak čistit venkovní matrace a potahoviny

čištění venkovních matracíPokud patříte mezi fanoušky venkovních matrací, rozhodně nedoporučujeme podceňovat jejich správné čištění. Venkovní matrace v porovnání s klasickými matracemi v domácnostech samozřejmě nemusí být klepány a vysávány tak pravidelně, ale aspoň minimální udržovací čištění je jistě vhodné jim věnovat. Pravidelné čištění matraci zbaví usazených nečistot a rovněž prodlouží její životnost.

Venkovní matrace a potahoviny z přírodních materiálů

Pokud vlastníte venkovní matrace, které mají na povrchu přírodní materiály typu juta, kokos či konopí, je nejvhodnější metoda jejich pravidelné údržby suché vysávání za pomoci klasického vysavače. Pokud se na matraci objeví skvrny, není obecně doporučováno tyto přírodní materiály namáčet a čistit chemií, protože by mohlo dojít k jejich poškození. Na hloubkové skvrny v přírodních materiálech jsou k dispozici speciální pěny, které se během okamžiku mění v prášek, jež na sebe díky kvalitním vlastnostem naváže nečistoty. Pokud máte matraci s povrchovou úpravou z vlny či bavlny, nastává situace jiná – tyto materiály lze čistit kromě klasického suchého čištění rovněž vodou a to ideálně tzv. extrakčním způsobem (hloubkové mokré čištění), které během okamžiku zbaví vaši matraci letitých nečistot a navíc ji příjemně provoní.

Venkovní matrace a potahoviny ze syntetických materiálů

Syntetické materiály lze čistit stejně jako vlnu či bavlnu pravidelně za pomocí klasického vysavače a cca jednou za rok je doporučováno čištění hloubkové za pomoci vody. Rozhodně není doporučováno mokré čištění provádět za pomoci kbelíku s vodou, hrozí riziko pomalého doschnutí a ztuchnutí matrace. Mokré čištění musí být prováděno za pomoci speciálních strojů na mokré čištění koberců a čalounění, které je možno rezervovat v půjčovně čističů koberců nebo je možno využít rovněž služeb profesionálních firem se specializací na mokré čištění koberců, sedaček a matrací. Většina z nich čistí matrace v rámci stovek korun a vzhledem ke kvalitě strojů a čisticí chemie není od věci si je na čištění pozvat.

Pro zájemce o čištění matrací z Prahy nebo blízkého okolí přinášíme typ na kvalitní firmu. Jedná se o firmu Čištění koberců Praha, která se specializuje výhradně na mokré čištění. K tomuto využívá profesionální stroje značky Karcher a rovněž chemii stejnojmenné značky. Chemie mám kromě hloubkového čisticího efektu rovněž afekt aromatický a navíc je doporučována i pro alergiky a astmatiky. Pro dotazy ohledně upřesnění kalkulace či obecné dotazy k čištění koberců a matrací lze firmu Čištění koberců kontaktovat na zákaznické lince 601 336 072 nebo na e-mailu: info@cistenikobercupraha.com.