Zahradní dekorace oživí i vaši zahradu

zahradní dekoraceMáte pocit, že Vaše zahrádka je téměř dokonalá, ale přeci jen jí něco chybí? Nějaký malý detail, oživení, které dokreslí nebo zvýrazní její určitou část? Vyberte si některý z široké nabídky zahradních doplňků a dekorací a Vaše zahrádka hned bude vypadat nově. Nevadí  i když nemáte mnoho financí. Dekorace i doplňky pořídíte již od několik desetikorun a záleží jen na Vaší fantazii, jak s nimi vylepšíte svoji zahradu.

Je Vaše zahrádka malá? Stačí ji oživit okrasnými, barevnými květináči a truhlíky, závěsnými koši nebo menšími dřevěnými dekoracemi. Vstup pak můžete zvýraznit obloukem porostlým pěknou popínavou rostlinou. Oblouky a pergoly jsou vhodné na všechny velikosi zahrad, nejen jako vstupní branky. Používají se jako stínící a dekorující stěny k zahradnímu posezení nebo k ochraně soukromí. U větších zahrad s nimi snadno rozdělíte velké plochy na menší.

Potřebujete-li naopak propojit části zahrady, pořiďte si jeden z přechodových můstků. Vyrábějí se nejčastěji ze dřeva a mívají zdobená, vyřezávaná zabradlí. Vaši zahrádku tak nejen zkrášlí, ale poslouží jako bezpečný a pohodlný přechod přes různé terénní překážky. Cestu k můstku můžete třeba vysypat oblázky, které v létě poslouží jako přírodní masáž chodidel. Okraje ještě můžete doplnit ozdobnými solárními lampami, které nabídnou další krásné pohledy na Vaši zahrádku.

Rádi pozorujete opeřence v přírodním prostředí? Pořiďte si ptačí krmítko nebo pítko. Za vodu Vám budou ptáčci vděční zejména za vedra a sucha a při svém dovádění ve vodě si je pak můžete pořádně prohlédnout. A jestli rádi víte, odkud vítr vane, vyberte si nějakou dekorativní korouhvičku a budete mít stálý přehled. Zkrátka nabídka zahradních dekorací je tak široká, že si vybere opravdu každý.

Zanechte odpověď