Proč zvolit solární osvětlení zahrady?

zahradní solární osvětleníV první řadě ušetříme za elektřinu. Tu solární lampy získávají zadarmo ze Slunce díky solárním panelům. Odpadá i natahování prodlužovacích kabelů, které bývají nejen nebezpečné, ale je to další investice i práce navíc. Největší výhodou solárních svítidel je možnost, umístit je kamkoli a osvětlit tak i nejhlubší zákoutí Vaší zahrady. K tomu aby svítila, potřebují jen sluneční paprsky.

Svítidla vybíráme zejména s ohledem na jejich funkci. Mají poskytnout dostatek světla k posezení s přáteli, ukázat cestu nebo jen upozornit na hezký monolit v zahradě? Pro posezení volíme větší svítidla s větším výkonem, k osvětlení cest se hodí např. lampy k zapíchnutí do země. Počet lamp nakoupíte podle potřeby nebo zvolíte některou z nabízených sad. K obrubě věcí na zahrádce dobře poslouží i solární řetězy nebo sítě nejrůznějších barev.

Nespornou výhodou solárních lamp je automatické zapínání při úbytku světla. Většinou můžeme nastavit, při jaké intenzitě potemnění se světlo zapne. Některá solární svítidla mají fotobuňku, která světlo zapne jen při pohybu a šetří tak energií. Taková světla slouží nejen jako zdroj osvětlení, ale dobře například  informují o vstupu cizích osob na Váš pozemek.

V posledních letech se rozšiřuje nabídka solárních dekorací. Kromě klasických trpaslíků a ptáčků pořídíme pěkné motýlky, lucerny, různé tvary květin nebo celé svítící keře. Dekorace je možné zavěsit na stromy nebo zapíchnout do truhlíku či přímo do země. Ozdobit tak můžete jakékoli místo a po setmění nabídnout jiné, tajemné pohledy na vaši zahrádku.

Zanechte odpověď