Moderní pergoly na míru pro vaši zahradu

Díky pergole může na vaší zahradě vzniknout nejen místo, kde budete trávit společný čas s rodinou u dobrého jídla servírovaného přímo ze zahradního grilu, ale i místo, kde budete hledat odpočinek a chvíli absolutní pohody s knížkou v ruce. Přečtěte si, mezi jakými variantami pergol můžete vybírat a jaké výhody vám může pergola přinést.

Na zahradě jako v ráji

Pergoly jsou oblíbenou možností, jak na zahradě vytvořit prostor, kde si budete připadat celoročně jako na dovolené. Stylový nábytek, pohodlné polštáře a venkovní kuchyně nebo gril vám slíbí, že pod pergolou se budete vždy cítit příjemně. Pokud do pergoly vyberete vhodný nábytek, který přečká nejednu zimu, můžete tento prostor využívat celoročně. Díky zastínění pergoly, které je možné namontovat i do bočních stran, budete chráněni nejen před letním ostrým sluncem a občasným deštěm, ale i před větrem nebo sněhem.

Co na pergole oceníte?

Pergoly jsou sice především praktické, ale v dnešní době i stylově a elegantně zpracované tak, aby neubraly na celkovém dojmu vašeho domu. Právě naopak – pergola dokáže vykouzlit osobité a příjemné místo, které bude při montáži bočních stínících technik i dostatečně soukromé. S roletami na stranách tak není problém využívat pohodlně pergolu opravdu po celý rok.

Hliník jako číslo jedna

I když trh nabízí pergoly z různých materiálů, poslední dobou se těší velké oblibě hliníkové pergoly. Hliník je materiálem, který odolá větru a dešti a nebude vyžadovat žádnou speciální péči. V kombinaci s bioklimatickými prvky, jako nabízí například pergoly ARTOSI, si užijete dostatek stínu i slunečního světla zároveň, a to díky pohyblivé soustavě lamel střešního zastínění.

Kam pergolu umístit?

Že už víte, že právě pergola je tím, co na vaší zahradě vytvoří oázu klidu? Teď je tedy vhodné vědět, kam chcete pergolu umístit. Zatímco samostatně stojící pergola jakoby vyzývala k trávení času mimo domov – uprostřed zeleně, pergola napojená přímo na obývací pokoj nebo kuchyni s francouzským oknem zase vytvoří navazující prostor, kdy budete trávit sice reálně čas venku, ale vše potřebné budete mít po ruce v krátké vzdálenosti.

Pergola je zkrátka skvělým řešením, jak si s pomocí kvalitní stínící techniky užít zahradu po celý rok a neřešit, zda venku zrovna prší, fouká vítr nebo praží slunce.