Máte se na zahrádce kam posadit?

zahradní křesloPomůžeme vám s výběrem! V nabídce najdeme lavice, židle a křesla z různých materiálů a barev, ale zejména kvality výroby. Pořídíme-li si levné plastové židle, musíme počítat s jejich častou obměnou. Jestli ale plánujete sezení používat častěji, vyšší investice se jistě vyplatí.

Prvním, na co je třeba se ptát – k čemu bude nábytek sloužit? Židle určené ke stolování jsou vyšší s menším sedákem a při jejich koupi je třeba myslet i na výšku stolu. Tento problém vyřeší koupě setu zahradního nábytku. Budete si na zahrádce užívat klidu s knihou v ruce a osvěžujícím nápojem? Pak zvolte pohodlné křesílko s polstrováním nebo polohovatelné lehátko s držákem nápojů. A co vnoučátka, budou si mít kam sednout? Ale jistě, v nabídce pro ně jsou dětské židličky a křesílka v různých veselých barvách.

Na řadu přichází materiál. Levné plastové židle jsou nahrazovány moderními, vyrobenými z pevného PVC, které mají dlouhou životnost a vyrábí se v různých barevných provedeních. Stále nejvíce oblíbeným materiálem je však dřevo. Je přírodní a nábytek z něj vyrobený je stálý, stabilní a zejména na pohled vypadá dobře. Vybírat můžete z „místních“ dřevin jako jsou smrk, dub, buk a borovice nebo z „exotických“. Mezi ty patří zejména přírodní ratan, bambus nebo teak. V nabídce pak najdete i židle z umělého ratanu, látkové nebo hliníkové. Jejich výhodou je lehká konstrukce.

V neposlední řadě je třeba vzít v úvahu místo na uskladnění. Široká a pohodlná křesílka nabízí komfortní posezení, ale budete je mít na zimu kam dát? Měla by stát minimálně v suchu. Problém s uskladněním řeší židle stohovatelné nebo skládací. Skládací nábytek může být dřevěný, hliníkový i plastový, vejde i na malé zahrádky či balkony a pomůže vylepšit jejich vzhled.

Zanechte odpověď