Jak zajistit perfektní stabilitu vašeho slunečníku?

Pokud jste si pořídili na svou zahradu slunečník, nezapomínejte ještě na jednu velmi důležitou věc, a to jsou podstavce pod slunečníky. Právě takový stojan na slunečník je naprosto nezbytnou součástí, díky které zajistíte především stabilitu daného slunečníku. A to jak v běžném dni, tak i ve chvíli, kdy se zvedá lehčí vítr. Samozřejmě vybrat správný stojan na slunečník nemusí být jednoduché a tak se společně podíváme na několik možností, které v tomto směru existují.

Jak vypadají nejlevnější podstavce pod slunečníky?

Ne vždy samozřejmě musíte utrácet velké peníze. Ty nejlevnější řešení totiž koupíte doslova za pár stovek. První možností je varianta plastová. Ta by sama o sobě sice byla lehká, ale jelikož umožní napuštění i 15 litrů vody, rázem vytvoříte pevný a stabilní základ. Nijak výrazně cenově náročné není ani řešení pro půlkulaté slunečníky. Zde sice můžete vsadit na klasiku, ale též je na trhu k dostání podstavec na slunečník určený pro půlkruhové řešení. A tomu také plně odpovídá i samotný tvar podstavce. Nejčastěji je tato varianta vyrobená z litiny.

Jaká jsou modernější řešení?

Pokud plast není nutně tím řešením, o kterém přemýšlíte, nemusíte zoufat. Dnes totiž existují podstavce pod slunečníky i v řadě různých dalších variant. Litinu jsme už zmínili, a tak další možností je těžká a dobře vypadající žula. Takový držák slunečníku se bez problémů hodí i pro větší varianty, které bez problémů udrží ve svislé poloze. To můžeme říci třeba i o stojanech na slunečníky, které jsou vyrobené z mramoru, popřípadě v kombinaci žuly a nerezové oceli, která je však doplněna také dřevěným dekorem. Tato varianta už vypadá velmi dobře i na pohled.

A mluvíme-li o vzhledu, nesmíme zapomenout zmínit, že podstavce pod slunečníky mohou mít také různé tvary, a to od tvarů čtvercových, až po tvary kulaté. Zde je třeba říci, že aby byl držák na slunečník stabilní, je třeba vždy dostatečná velikost jeho základny.