Víte, jak se osvěžit i bez bazénu?

zahradní sprchaHorké letní dny lákají k vodě, ochladit se a osvěžit. Někomu se ale v tom horku nechce trmácet kilometry k vodě, a proč také, když si může dopřát osvěžení na zahrádce? Existuje jednoduché a levné řešení a tím je zahradní sprcha. Za pár stokorun se na své zahrádce osvěžíte i Vy a stačí k tomu jen minimální prostor a přívod vody z domu nebo ze studny.

Většinu sprch stačí zapíchnout do trávníku a napojit na studenou vodu. Sprchy určené k rychlému osvěžení můžete umístit kamkoli, protože množství vody není veliké a stačí se vsáknout do trávníku. Sprchu určenou k častému používání nebo pro děti, je dobré umístit třeba na dřevěný rošt a vodu odvést pryč. Třeba k záhonkům nebo do sběrné nádoby, která je určena k zalévání. Vodu ze sprchy určenou i k umývání, svedeme do čističky nebo kanalizace, zahrádce by jistě neprospěla.

Solární sprchy stačí také napojit pouze na studenou vodu, ale díky solárnímu ohřevu budete mít i vodu teplou. Navíc zadarmo, protože ji ohřejí sluneční paprsky. Stačí sprchu umístit na místo, kam celý den dopadají a za pár hodin se už můžete osvěžit vodou vlažnou, jak si namícháte. Kapacita zásobníků se pohybuje od 8-40 litrů a voda se ohřívá až na teplotu 60°C.

Zdobené, stylové nebo luxusní sprchy mohou být i skvělým zahradním doplňkem. Pokud Vám ale stačí teplá voda bez luxusu, pořiďte si černý ohřívací vak, který zavěsíte třeba na strom nebo na hák u zdi domu. Záleží na váze obsahu, který se pohybuje od 5-40 litrů. Zahradní sprchy, vaky i přívodní hadice na zimu vypustíme, osušíme a uklidíme. Solární sprchu chráníme před prachem a vlhkem.