Test zahradních sekaček

zahradní sekačkaLéto již pomalu klepe na dveře a s ním jsou spojené i pracovní úkoly. Jedním z nich je sečení trávy. Protože jak se říká, trávník je vizitkou každé krásné zahrady. Abychom se ale mohli pochlubit tím nejlepším trávníkem, je třeba mít velmi kvalitní nářadí. Dnes bude řeč dokonce o jednom z nejpotřebnějších  – o zahradních sekačkách.

Jakou sekačku vybrat?

Na stránkách Testkvality.cz jsme pro vás připravily jednoduché hodnocení nejoblíbenějších travních sekaček na českém trhu. Test jsme rozdělili podle základního typu sekaček na benzínové a elektrické. V každé kategorie jsme pak pročítali diskuse, recenze, zahraniční i domácí testy, abychom mohli udělat své vlastní hodnocení. Nejlepší sekačky, tedy ty s nejlepšími referencemi a výsledky získali u nás 4 nebo 5 hvězdiček kvality.

Test sekaček, ze kterého vycházíme tedy doporučuje ke koupit tyto produkty:

VeGA 46 HWX – travní sekačka vyšší střední třídy je vhodná pro středně velké zahrady. Nabízí vše, co od kvalitní benzínové sekačky očekáváte. Ať už jde o nastavení výšky sečení, variabilnost použití, snadnost používání či široký záběr sečení. Sekačku VeGA 46 HWX můžeme jen vřele doporučit.

V testu elektrických zahraních sekaček, pak doporučujeme:

BOSCH Rotak 32 Ergoflex – sekačka, za skvělé peníze, která vyniká svým moderních zpracováním i poskytovanou výbavou. Jmenujme alespoň pár vymožeností. Sekačka má tři standardní výškové polohy sečení. Systém Ergoflex, který dbá na stabilitu vašeho těla při sečení. Vždyť sekání trávy by neměla být drastická činnost, při které jsme doslova zničeni. Jedná se o novinku roku 2013, která si ihned získala velkou oblibu. Co stojí za řeč je i značka Bosch, která se může pyšnit více kvalitními modely v našem hodnocení. I jiné typy elektrických sekaček ErgoFlex totiž získali hned 5 hvězdiček za kvalitu.