Připravte se na horko a vedro dopředu

markýzaKaždé léto s sebou přináší krásné dny plné slunce, které si rádi užíváme pohybem na čerstvém vzduchu. Někdy je ale sluníčka moc, venku je horko k zalknutí a kdo není u vody, hledá alespoň kousek stínu a trochu klidu pro unavené tělo. Kam se ale schovat, když i doma je nesnesitelné vedro, všechny místnosti jsou přehřáté a na rozpálené terase by nevydržel ani milovník pařáků?

Venkovní markýza nabídne stín Vám a zároveň zabrání ohřívání vnitřních prostor. Všechno teplo do místnosti se šíří od rozehřátého skla oken a dveří a tomu nejúčinněji zabrání venkovní stínění. Markýza zachytí až 80 % slunečních paprsků, které by jinak dopadlo na stavbu, a tím zamezí přehřívání interiéru. Současně poskytuje příjemný stín, pod kterým si odpočinete i za největšího vedra.

Příště, kdykoli budete mít chuť posedět venku i v horku, stačí markýzu roztáhnout a stín je tu. Aby pokryl celou terasu, je třeba počítat s přesahem látky po délce i šířce prostoru, který má chránit. Máte-li možnost, investujte do kazetového provedení markýzy, které ochrání i složenou látku před deštěm, prachem a jinými nečistotami. Kazetové markýzy mají i kvalitnější potahové materiály, např. s ochranou před UV paprsky, před plísní nebo s voděodolnou úpravou.

Po dalším pracovním dni ve vyhřáté kanceláři nebo po celodenní jízdě v autě se budete domů těšit ještě víc. Bude na Vás čekat příjemné prostředí, ve stínu, v oblíbeném lehátku, s knížkou, hudbou ve sluchátkách nebo s osvěžujícím drinkem na stolečku a přáteli kolem. Víkendy můžete trávit venku celé, a co víc, v noci se krásně vyspíte. Místnost nebude přehřátá, i když markýza bude už dávno pěkně sbalená u stěny.