Jak na to? Nejprve zvolíme místo, kam jezírko budeme chtít umístit a tvar si naznačíme provázkem. Ten obryjeme na šířku rýče, prohlédneme a okraj budoucího jezírka doladíme. Pak vykopeme zeminu a vytvoříme dno, přičemž všechny přechody a výstupky zaoblíme, aby se fólie neprotrhla. Dno tvarujeme co nejrozmanitěji, střídáme pozvolný spád s příkřejšími stranami, které se setkají v nejhlubší části.
Na hladký podklad položíme netkanou textílii, na menší jezírka můžeme použít jemný, prosátý písek, kterým dotvoříme dno i břeh. Naposledy zkontrolujeme, jestli někde nezbyly ostré hrany a položíme fólii. Na malá jezírka, kde tlak vody není tak silný, postačí tloušťka 0,8 mm, na větší plochy použijeme minimálně 1 mm silnou fólii. Při nákupu pak počítáme navíc i materiál na překrytí, potřebný pro kvalitní sváření!
Kraje fólií k sobě svaříme horkým vzduchem nebo chemickou cestou a sváry pečlivě zkontrolujeme, aby zde nebyla ani malá dírka. Jsou-li pruhy delší jak 2 metry, začínáme spoje uprostřed a postupujeme ke krajům. Po důkladném svaření celé plochy můžeme pomalu začít napouštět vodu. Přitom fólii neustáte natahujeme a vyrovnáváme, aby byla dobře napnutá a zůstalo co nejméně záhybů. V těchto místech pak častěji dochází k protržení.
Po napuštění vody obložíme kraj nejprve velkými kameny, bez ostrých hran a výčnělků, abychom neporušili fólii a mezi ně dáme menší kameny a oblázky nebo jemný štěrk. Pak už můžeme vysázet rostliny a do dostatečně hlubokých vod pořídit i ryby. Aby se jim v jezírku dobře dařilo, děláme všechnu práci poctivě, protože stačí malá drobnost a z jezírka unikne všechna voda dřív, než se nadějeme.