Sušení je konzervační proces, při kterém rostlina ztrácí vodu a současně se mění její název z bylinky na drogu. Stejně jako sběr bylinek, má i kvalita sušení vliv na výsledný obsah léčivých látek v droze. Platí zde pravidlo, čím rychleji bylinku usušíme, tím více látek a ve vyšší kvalitě výsledná droga obsahuje. Nikdy ale neurychlujeme sušení zvýšenou teplotou než je doporučená a většinu bylinek nikdy nesušíme na přímém slunci! Přesušená droga se rozpadá na prach a obsahuje jen minimální množství účinných látek.
Kořen a oddenek sbíráme nejvíce na podzim, po odrůstu nadzemní části, kdy jsou zde nashromáždny všechny účinné látky v největší míře. Před sušením dokonale opláchneme pod tekoucí vodou, ale nekartáčujeme. Větší kusy můžeme rozkrájet, aby dobře proschly a sušíme přirozeným teplem. Při sušení kořeny kontrolujeme, jestli nejsou napadeny škůdci.
Lity sbíráme při rozkvětu, kdy obsahují nejvíce prospěšných látek. Otrháváme je opatrně, aby nedošlo k vytržení rostliny i s kořeny. Menší bylinky můžeme z lodyhy sdrhnout najednou, u větších otrháváme na různých místech a necháváme dostatek listů pro další růst. Listy sušíme ve stínu, v tenkých vrstvách a bez obracení, aby se zbytečně nelámaly. V létě schnout listy přirozeně asi 4-6 dní, na jaře a na podzim až 14-21 dní.
Květy sbíráme kolem poledne, za suchého a nejlépe i slunného počasí. Vybíráme nerozvité nebo jen málo rozvité, nikdy ne staré, vadnoucí nebo už suché. Květy sbíráme jemně, nikdy je nemačkáme a nestlačujeme. V létě schnou květy 3-8 dní, za horších podmínek až 8-14 dní. Někdy místo květů a listů sbíráme celou nať, což je jednodušší, ale obsah látek je nižší. Nať sušíme ve svazečcích zavěšených vrcholem dolů a po zaschnutí drogu sdrhneme z lodyhy dolu.