4 tipy pro vánoční výzdobu zahrady

Mrzí Vás, že je v zimě zahrada smutná a šedivá? Využijte vánoční období k jejímu ozdobení a rozsvícení. Nejlepší je začít s dekorací hned první adventní neděli, ale ani těsně před Vánocemi ještě není pozdě. Máme pro Vás několik tipů, jak vánoční zdobení zahrady a domu zvládnout na jedničku.

Rozsviťte svoji zahradu

Nedostatek světla si v zimě vynahraďte vánočními světýlky, které dnes nepatří už jen na vánoční stromeček, ale mohou zdobit také balkón, terasu či střechu domu. Před jejich instalací však zkontrolujte, zda jsou vhodná pro venkovní použití a mají uvedený stupeň krytí alespoň IP 44. Kromě LED osvětlení je velice oblíbené a úsporné také solární osvětlení. Počítejte však s tím, že během krátkých zimních dnů se nemusí stihnout dostatečně dobít.

Méně je více

Zahrada plná nafukovacích sněhuláků, svítících sobů a blikajících řetězů ke klidnému Adventu nepřispěje. Chcete-li udělat radost dětem, pořiďte jim jednu veselou dekoraci a zbytek exteriéru vyzdobte decentními teple bílými, studeně bílými nebo barevnými řetězy.

Dekorace z přírodních materiálů

Nechce se Vám uklízet jehličí, proto v interiéru zdobíte zásadně jen umělý stromeček? Nic takového venku řešit nemusíte. Smrkové a jedlové větvičky, stejně jako šišky a mech venku v chladném počasí vydrží mnohem déle a jejich úklid je venku také jednoduchý.

Stromeček pro ptáky

Zdobení stromečku či krmítka jedlými ozdobami pro ptáky bude bavit zejména děti. Na ozdobu použijte semínka, ovoce a lojové koule, nebo si zjednodušte práci a pořiďte rovnou lojové krmítko. Pokud nemáte možnost na zahradě vytvořit krmítko pro ptáky, vydejte se do lesa za zvířátky. Do krmelce jim můžete přinést žaludy, kaštany, šišky, semínka, mrkev nebo krmnou řepu.