Závěsné koše, květinová krása kdekoli

závěsné květináčeAsi na každé zahrádce najdeme místa, kde z různých důvodů nemůžeme pěstovat rostliny, přesto bychom rádi měli kousek zahrádky i na těchto místech. Řešení je jednoduché – závěsné nádoby plné kvetoucí nádhery umístíte téměř kamkoli. Pěstovat v nich můžete všechny rostliny jako v truhlících, vhodné jsou převislé druhy, které vytváří bohaté koruny listů a koberce pestrobarevných květů. Barvy si namíchejte podle svých oblíbených, jednotlivé druhy letniček se dobře snáší, a tak záleží jen na Vás, jaké zvolíte.

Do závěsných košů nejčastěji dáváme letničky, které mají rády slunce, proto by nádoby měly být na slunci. Zároveň bývají tyto kytičky choulostivé na nepříznivé počasí, jako je silný vítr a prudký déšť, a proto by měly být současně i chráněné. Oboje splňují různé pergoly, přístřešky, kryté terasy, ale třeba i zimní zahrady a stromy. Koši s květinami můžete ozdobit i staré zídky nebo nepoužívané schody.

Kytičky v závěsných nádobách porostou až do podzimu, proto je příprava zeminy velice důležitá. Nejlépe je půdu před výsadbou prohnojit nebo rovnou pořídit speciální substrát, který obsahuje pomalu se uvolňující živiny. Takový substrát poskytuje výživu po celou dobu vegetace. Jinak je potřeba kytičkám pravidelně dodávat potřebné látky až do podzimu, aby se dobře rozrůstaly a tvořily bohaté koruny květů.

Závěsné květináče umisťujeme zhruba do výšky očí, abychom viděli všechny krásné květy a zároveň se nám dobře zalévalo. Ve velkém parnu je potřeba zalévat nejméně 2x denně a vysoko umístěné nádoby přidělají práci navíc. Řešením může být samozavlažovací květináč nebo truhlík, kde by zásoba vody měla vydržet i několik dní. O kytičky se pak nemusíte denně starat a přesto krásně zdobí a provoňují své okolí.

Zanechte odpověď